за нас

  Земете влакна цемент ѕид одбор и компримиран влакна цемент одбор сега!

  Главниот пазар Други детали Тип на бизнисот
  Северна Америка Брендови: FET ОДБОР Производител
  Јужна Америка Број на вработени: 200 ~ 300  
  Западна Европа Годишна продажба: 15million-20million  
  Источна Европа Година на формирање: 2003  
  Источна Азија Извоз компјутер: 50% - 60%  
  Југоисточна Азија    
  Во светот    

   

  ВОВЕД
  ИСТОРИЈА
  СЕРВИС
  НАШИОТ ТИМ
  ВОВЕД

  Ningbo FET на градежни материјали и технологија копродукции, Ltd е основана во 2003 година во Ningbo Сити, кој се наоѓа во јужниот дел на Шангај, на 50 километри од Ningbo порта.
  Ние сме најголемиот професионална изработка на влакна цемент одбор, калциум silciate одбор во Кина од страна на 4 automic производство lines.Our фабрика зафаќа површина од 600.000 квадратни метри, со годишен капацитет од 20,000.000 квадратни метри.
  Ние имаме висока технолошка содржина и се признаваат како провинциски научни и технолошки novelty.The производи се тестирани од страна на Intertek, SGS, TUV, ПСВ, нашето претпријатие беше одобрен од страна на ISO 9001: 2008 и ISO14001: 2001, е обезбедување на клиенти во САД , Блискиот Исток, Австралија, Африка, Европа, Јужна Азија и така натаму.
  Количината извезуваме се земе 60% од целото производство.
  Искрено се добредојдени повеќе пријатели да соработуваат со нас!

  ИСТОРИЈА

  Ningbo FET на градежни материјали и технологија копродукции, Ltd е основана во 2003 година Со концептот на "врвен квалитет, возење иновации", нашата компанија посветува на понудата глобалната потрошувачите култура серија производи кои ги задоволуваат побарувачката. И се создаде претпријатие понудената ситуација со клиентите и да се постигне одржлив развој.
  Во изминатите десет години, FET се фокусира на развој и производство на производи кои можат да им обезбеди на корисникот среќни и fun.With супериорен квалитет и уникатен креативност, FET секогаш има водечка позиција во областа на професионални.
  FET обрнува внимание на општествената одговорност на претпријатијата, додека брзо растечки; ние секогаш се сеќавам на концептот на заштита на животната средина во текот материјал употреба на производи и процесот на производство.
  Ние работи на производство строго во согласност со ISO9001 и ISO14001, спроведување TQC, па како да се интерпретираат уникатен бренд концепт во работењето на целосна стручно, ефикасно, еколошки и високо стандардизирани процеси.
  По долготрајна континуирана напорна работа, FET има воспоставено силни маркетинг мрежа во целиот свет, производите опфатени секоја област градови и градови. Во меѓународниот пазар, клиенти на компанијата осветлуваат во Југоисточна Азија, Европа, Америка и на Блискиот Исток и од други земји и региони.
  Ние се придржуваат кон пазарно-ориентирана, промовирање на информатичката процес реинженеринг понатаму, да се воспостави информации базирани на постапка која земање клиент како центар, и да се изгради глобална мрежа на логистика, готовински тек и проток на информации. Ние го држи духот на претпријатието "Да се создаде вредност, и да победи-победи хармонично", создава свој свет бренд на кинескиот народ и е подготвен да расте брзо, како еден од најдобрите светски добавувачи.

  СЕРВИС

  Ningbo FET на градежни материјали и технологија копродукции, Ltd е основана во 2003 година Со концептот на "врвен квалитет, возење иновации", нашата компанија посветува на понудата глобалната потрошувачите култура серија производи кои ги задоволуваат побарувачката, и имаат облик на засебен бренд личност, создал претпријатие понудената ситуација со клиентите и да се постигне одржлив развој. Во изминатите десет години, FET се фокусира на развој и производство на производи кои можат да им обезбеди на корисникот среќни и забавно. Од еден производ на повеќе продуктната линија развој.Со супериорен квалитет и уникатен креативност, ние секогаш се одржува водечката позиција во областа на професионални.

  НАШИОТ ТИМ

  Имаме уникатен прва класа дизајнер тим со меѓународните визија, и ја формирале посебна личност и стил на дизајн и обезбеди континуирана искачување од дизајн на производи, мувла развој, производ за производство на системот бренд вредност.
  Имаме 4 производствени линии, со висок степен на автоматизација и многу квалификувани членови на персоналот. Ние главно се специјализираат во производство на широк спектар на производи како што се огноотпорни, декоративни, УВ обложени, цемент одбор светлина влакна и диатомит бања mat.We се заработени одлична репутација во домашни и во странство пазари.
  Ние присуствува Франкфурт Paperworld саем со добар бренд на сликата, и го поздравува клиенти од целиот свет со висок квалитет на производите.
  Ние присуствува на саем на кантонот, FET ОДБОР поздравува глобалната клиенти со висок квалитет на канцелариски производи, а исто така покажуваат глобална купувачи добра марка на сликата.


  WhatsApp Онлајн Chat!