ПРОИЗВОДИ

 • Шарени Мека Дијатомејска земја Бања Мат Анти лизга со Рапид вода вшмукување

  Шарени Мека Дијатомејска земја Бања Мат Анти ...

  21-541

  Colorful Soft Diatomaceous Earth Bath Mat Anti Slip With Rapid Water Suction   Main Features:   Diatomaceous earth has a unique molecular&strong physical absorption. Stable chemical properties heat resisting. Excellent absorbency deodorant new technology diatomite bathmat. Natual diatomaceous eatth bath mat with surprising absorbency non-slip bathroom shower diatomite mat. Specification: (1). Thickness: 6-10mm (2). Standard size: 450*350mm or 600*390mm(3). Note: other spe...

 • CE / SGS сертификат Топла продажба Природни Не се лизга Дијатомејска земја МАТ Нов Супер Брз Сува диатомит Бања Мат

  CE / SGS сертификат Топла продажба Природни Не се лизга Ди ...

  21-541

  Diatomaceous: What is Diatomaceous? Diatomaceous earth is siliceous rock,which is formed by diatom remains sedimentation.Diatomaceous earth has a unique molecular structure,have a strong physical adsorption,stable chemical properties and heat resisting.It is using a new technology with excellent function of absorbant and deodorant.   Diatomaceous Earth Mat Description Rectangle Diatomaceous Earth Bath Mat Material Diatomaceous earth, clay Size(mm) 600*390*9 or 350*450*9 Col...

 • Дијатомејска земја бања МАТ многу абсорбента против пролизгување диатомит МАТ еко-пријателски производи за широка

  Дијатомејска земја бања МАТ многу абсорбента на ...

  21-541

  Product Introduction: Diatomaceous earth is siliceous rock,which is formed by diatom remains sedimentation.Diatomaceous earth has a unique molecular structure,have a strong physical adsorption,stable chemical properties and heat resisting.It is using a new technology with excellent function of absorbant and deodorant.                   Diatomaceous earth bath mat is full of tiny pores and passages good absorptive ability,deodorization,prevents...

 • Обоени диатомит Бања Мат Анти фиш вода апсорбира Сува Брзо 600 * 390 * 9mm

  Обоени диатомит Бања Мат Анти фиш вода Abso ...

  21-541

  600*390*9mm Colored Diatomite Bath Mat Non Slip Manufacturer New Tide Super Quick Dry Natural Diatomaceous Earth Mat   Main Features: Diatomaceous earth has a unique molecular&strong physical absorption. Stable chemical properties heat resisting. Excellent absorbency deodorant new technology diatomite bathmat. Natual diatomaceous eatth bath mat with surprising absorbency non-slip bathroom shower diatomite mat.   Product Introduction: · This is a bath mat of a hard board made w...

 • Чиста природни Комфорни диатомит Бања Мат 9mm за домаќинство Кујнски кат заштита

  Чиста природни Комфорни диатомит Бања Мат 9mm ...

  21-541

  9mm Дијатомејска земја брзо сушење душеци бања супер абсорбента сила диатомит бања МАТ не се лизга бања МАТ Главни карактеристики: Дијатомејска земја бања МАТ е полн со ситни пори и пасуси, добра апсорпција способност, дезодоранси, спречува габички и грини, анти-триење, мувла доказ , топлина resistance.So, тука се и неговите предности во споредба со обичните душеци бања, * Одлично абсорбента, па брзо се суши * можеше да го спречи габички и грини дезодоранси * * Нема потреба од миење и нега е лесно * Не се лизга * ...

 • Огноотпорни огнеупорен надворешни одбор Цемент Обложување, цемент clapboard Обвивка

  Огноотпорни огнеупорен надворешни цемент одбор С ...

  21-541

  Fire-proof Incombustible A1 External Wall Panel Compressed Fiber Cement Board External Wall Heat Insulation Windproof   Product Introduction:   Fiber Cement Board is a stable performance and light weight building &decoration board used cement as major and natural fiber reinforced,with the process of pulping,emulsion,forming,pressing,autoclaving,drying and surface treatment.With the sanding surface, thickness uniformity is better and grain is clearer.And because of the cement,...

 • Обоени влакна цемент обложување панели, Огноотпорни надворешни влакна цемент школка

  Обоени влакна цемент обложување панели, Fireproo ...

  21-541

  Fireproof 100% Non Asbestos Exterior Wall Cladding Colored Cellulose Fiber Cement Board   Product Introduction:   Fiber cement board, using high quality fiber and mineral substances as main content,was made with forming by advanced technique & technological process & through high temperature & high pressure maintenance & special treatment. Fiber cement board, using high quality fiber and mineral substances as main content,was made with forming by advanced techniqu...

 • Брзо сушење на почвата диатомит Бања Мат Матс Бања кои ја апсорбираат водата Инстант Сува

  Брзо сушење на почвата диатомит Бања Мат Бања Ма ...

  21-541

  Diatomaceous earth fast drying bath mats super absorbent force diatomite bath mat non-slip bath mat   Product Introduction: What is diatom and diatomaceous earth(DE)? Diatomaceous earth (DE) is an off-white powder consisting of fossilized remains or silica shells of tiny aquatic organisms called diatoms. Diatoms are tiny, single-celled algae found in plankton. Below is the diatoms picture enlarged 1000 times under microscope. Specification: Dimension/Weight: 60 x 39 x 0.9 Cm (23.6...

ЗА НАС

 • Повеќе искуство.

  ВОВЕД

  Ningbo FET на градежни материјали и технологија копродукции, Ltd е основана во 2003 година во Ningbo Сити, кој се наоѓа во јужниот дел на Шангај, на 50 километри од Ningbo порта. Ние сме најголемиот професионална изработка на влакна цемент одбор, калциум silciate одбор во Кина од страна на 4 automic производство lines.Our фабрика зафаќа површина од 600.000 квадратни метри, со годишен капацитет од 20,000.000 квадратни метри. Ние имаме висока технолошка содржина и се признаваат како провинциски научни и технолошки novelty.The производи се тестирани од страна на Intertek, SGS, TUV, ПСВ, нашето претпријатие беше одобрен од страна на ISO 9001: 2008 и ISO14001: 2001, е обезбедување на клиенти во САД , Блискиот Исток, Австралија, Африка, Европа, Јужна Азија и така натаму. Количината извезуваме се земе 60% од целото производство. Искрено се добредојдени повеќе пријатели да соработуваат со нас!

 • Повеќе искуство.

  НАШИОТ ТИМ

  Имаме уникатен прва класа дизајнер тим со меѓународните визија, и ја формирале посебна личност и стил на дизајн и обезбеди континуирана искачување од дизајн на производи, мувла развој, производ за производство на системот бренд вредност. Имаме 4 производствени линии, со висок степен на автоматизација и многу стручен кадар members.We главно се специјализираат во производство на широк спектар на производи како што се огноотпорни, декоративни, УВ обложени, светлина влакна цемент одбор и диатомит бања mat.We се заработени одлична репутација на домашниот и во странство пазари.

 • Повеќе искуство.

  ИСТОРИЈА

  Ningbo FET на градежни материјали и технологија копродукции, Ltd е основана во 2003 година Со концептот на "врвен квалитет, возење иновации", нашата компанија посветува на понудата глобалната потрошувачите култура серија производи кои ги задоволуваат побарувачката. И се создаде претпријатие понудената ситуација со клиентите и да се постигне одржлив развој. Во изминатите десет години, FET се фокусира на развој и производство на производи кои можат да им обезбеди на корисникот среќни и fun.With супериорен квалитет и уникатен креативност, FET секогаш има водечка позиција во областа на професионални.

 • Повеќе искуство.

  СЕРВИС

  Ningbo FET на градежни материјали и технологија копродукции, Ltd е основана во 2003 година Со концептот на "врвен квалитет, возење иновации", нашата компанија посветува на понудата глобалната потрошувачите култура серија производи кои ги задоволуваат побарувачката, и имаат облик на засебен бренд личност, создадена на претпријатието win-win ситуација со клиентите и да се постигне одржлив development.In на изминатите десет години, FET се фокусира на развој и производство на производи кои можат да им обезбеди на корисникот среќни и забавно. Од еден производ на повеќе продуктната линија развој.Со супериорен квалитет и уникатен креативност, ние секогаш се одржува водечката позиција во областа на професионални.

 • ВОВЕД
 • НАШИОТ ТИМ
 • ИСТОРИЈА
 • СЕРВИС

индустрија ВЕСТИ

  WhatsApp Онлајн Chat!